2.11.78.1, 2018-11-28 22:27:40

Oryginalne części
Volkswagen®

Zależy Ci na najwyższej jakości, jeździe bez problemów i bezpieczeństwie? Zapoznaj się z ofertą oryginalnych części Volkswagen. Pamiętaj, że oryginalne części to dokładne dopasowanie, wysoka jakość i bezpieczeństwo. To jak będzie sprawować się Twoje auto w dużej mierze zależy od Twoich decyzji.

Sprawdzona jakość  

Bezpieczeństwo 

Wydajność  

Akumulatory

Napięcie
bez nerwów

Akumulatory

Systemy Start-Stop to obecnie standard w wielu samochodach. Pomagają przede wszystkim zwiększyć wydajność energetyczną pojazdu w ruchu miejskim.
Jednocześnie stawiają nowe wyzwania przed akumulatorami rozruchowymi, które nie tylko muszą dostarczyć energii na znacznie większą liczbę rozruchów silnika, lecz także podczas postoju zaopatrywać w nią inne systemy, np. audio, klimatyzację czy ogrzewanie siedzeń.

Nie każdy akumulator dostępny na rynku jest w stanie niezawodnie sprostać temu zadaniu, co pokazują testy porównawcze, przeprowadzone przez niezależne laboratorium akkuteam Energietechnik GmbH.

Mróz -18°C, niewyłączone światła czy po prostu niezliczone rozruchy silnika – Oryginalne akumulatory rozruchowe Volkswagen sprawdzają się doskonale w każdej sytuacji: w codziennej eksploatacji i w testach porównawczych z sześcioma konkurencyjnymi produktami.

Test 1

Zabezpieczenie przed wyciekiem

Akumulatory AGM nie mogą tracić kwasu także w przypadku uszkodzenia. Dwóch konkurentów nie zaliczyło tego testu. Oryginalny akumulator rozruchowy Volkswagen spełnił wymagania.

Test 2

Żywotność

Pozostawione przypadkowo na całą noc włączone światła mijania mogą całkowicie rozładować akumulator i w sposób nieodwracalny ograniczyć jego wydajność. W przeciwieństwie do czterech innych akumulatorów, Oryginalny akumulator Volkswagen także po teście głębokiego rozładowania wykazywał swoją pierwotną wydajność nominalną 68 Ah.

Test 3

Głębokie rozładowanie

Po każdym całkowitym, głębokim rozładowaniu zmniejsza się pojemność, a tym samym żywotność akumulatora – podobnie jak w przypadku baterii w laptopie czy smartfonie. Oryginalny akumulator Volkswagen jako jeden z dwóch akumulatorów osiągnął w teście żywotność 360 pełnych cykli ładowania.

Test 4

Rozruch na zimno

Po 24 godzinach w temperaturze -18°C tylko cztery z siedmiu badanych akumulatorów uzyskały wymagane napięcie. Tymczasem szczególnie po zimnen nocy odpowiednio wysokie napięcie jest niezbędne, by uruchomić silnik.

Wycieraczki

Oryginalne pióra
wycieraczek Aero
Volkswagen

Pióra wycieraczek

Rano na autostradzie, w południe na placu budowy czy w nocy, w jaskrawych światłach miasta: intensywny deszcz może nas zaskoczyć w każdej chwili. By w każdej sytuacji zapewnić sobie optymalną widoczność, konieczne są niezawodne wycieraczki szyb.

Chcąc ocenić jakość, należy najpierw uzmysłowić sobie, jakie są codzienne zadania piór wycieraczek. Muszą one sprostać wielu różnym wyzwaniom, od deszczu przez kurz po ujemne temperatury, by zagwarantować kierowcy optymalną widoczność. Dla wielu dostępnych na rynku produktów wyzwania te często okazują się być zbyt trudne. Pokazuje to test niezależnego laboratorium badawczego VOLKE, które porównało wycieraczki VW Transportera z wycieraczkami innych marek.

Cztery wyzwania, jeden zwycięzca

W ciągu sześciu miesięcy pióra wycieraczek pokonują średnio 714 kilometrów, czyli mniej więcej odległość z Warszawy do Pragi. Na tych 714 kilometrach napotykają na wiele trudności.

„Jakość wycierania w niskich temperaturach”, „Zachowanie się w warunkach kurzu”, „Żywotność i jakość wycierania” oraz „Test przymarzania” – w tych kategoriach laboratorium badawcze VOLKE porównywało pióra wycieraczek przedniej szyby sześciu znanych producentów.

Oryginalne pióra wycieraczek Aero Volkswagen uzyskały bardzo dobre wyniki we wszystkich kategoriach i zdobyły łącznie największą liczbę punktów w testach porównawczych VOLKE.

Test 1

Jakość wycierania
w niskich temperaturach

Wraz ze spadkiem temperatur rosną wymagania stawiane piórom wycieraczek. Jakość wycierania była porównywana w laboratorium przy temperaturach 3°C, 0°C, -10°C i -15°C. Oryginalne pióra wycieraczek Aero Volkswagen sprawowały się doskonale także w najniższych temperaturach.

Test 2

Zachowanie się w warunkach kurzu

Zaschnięty kurz stwarza duży problem, szczególnie na placach budowy. W warunkach laboratoryjnych w krótkim odstępie czasu naniesiono na przednią szybę dwie warstwy kurzu. Rezultat: jedynie Oryginalne pióra wycieraczek Aero Volkswagen usunęły dokładnie cały kurz w czasie jednego cyklu wycierania.

Test 3

Żywotność i jakość wycierania

Produkty musiały wykonać 500 tys. cykli wycierania. Po każdych 100 tysiącach cykli oceniana była jakość wycierania. Oryginalne pióra wycieraczek Aero Volkswagen uzyskały bardzo dobre wyniki, zapewniając pod koniec testu dobrą widoczność.

Test 4

Test przymarzania

W tym teście symulowane było przymarznięcie piór wycieraczek do przedniej szyby. Wszystkie testowane produkty zaliczyły ten test bez większych problemów. Wyjątkiem były pióra wycieraczek jednego z konkurentów, które z powodu uszkodzenia nie mogły zostać zamontowane do żadnego z czterech testów.

Amortyzatory

Stłumi wszystko,
oprócz przyjemności z jazdy

Amortyzatory

Amortyzatory muszą dużo znieść. Podczas swojego średniego okresu eksploatacji amortyzator przechodzi około miliona zmian obciążenia, czyli nagłego obciążenia a następnie odciążenia na nierównościach podłoża. Jak wykazały testy niezależnego instytutu badawczego TÜV NORD, w których porównywane były Oryginalne amortyzatory Volkswagen oraz trzy konkurencyjne produkty, nie każdy dostępny na rynku amortyzator jest w stanie sprostać temu wyzwaniu.

Na złych nawierzchniach, nierównych drogach czy podczas deszczu amortyzatory dbają, by Twój samochód nie stracił przyczepności. Mimo faktu, że amortyzatory są częściami mającymi wpływ na bezpieczeństwo, tylko dwa z czterech testowanych amortyzatorów uzyskały wymagane minimum miliona zmian obciążeń.

Niewidzialni pomocnicy z niezliczonymi zaletami

Bez amortyzatorów nie ma jazdy: amortyzator pochłania drgania i zapobiega rozkołysaniu nadwozia. W ten sposób wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo i dynamikę, zwiększa komfort jazdy oraz umożliwia optymalne obciążenie ładunkiem.

Oryginalne amortyzatory Volkswagen, jako jedyne z poddanych testom, zaliczyły je bez żadnego uszczerbku. Gwarantują zatem wysoki komfort jazdy, bezpieczeństwo i długą żywotność.  

Oryginalne amortyzatory
Volkswagen

1.000.000
zmian obciążenia

Jako jedyne, Oryginalne amortyzatory Volkswagen zaliczyły milion zmian obciążenia bez pogorszenia ich stanu technicznego.

Dostawca 1

1.000.000
zmian obciążenia

Amortyzatory Dostawcy 1 również zaliczyły milin zmian obciążeń, jednak gumy łożysk mocno się wytarły i pojawiła się cienka warstwa oleju.

Dostawca 2

600.093
zmian obciążenia

Po przeszło połowie cykli testowych pękło łożysko amortyzatorów Dostawcy 2.

Dostawca 3

544.175
zmian obciążenia

Z powodu znacznego wzrostu temperatury i wycieku oleju, test amortyzatorów Dostawcy 3 został przerwany.

Błotniki

Twarda skorupa,
bezpieczne wnętrze

Błotniki

Więcej niż tylko kawałek blachy: błotniki są skomplikowanymi częściami, które muszą perfekcyjnie łączyć się z nadwoziem i spełniać najwyższe wymagania dotyczące zachowania się karoserii, dokładności pasowania i stabilności. Testy porównawcze przeprowadzone przez niezależne instytucje badawcze KTD i DEKRA wykazały wyższość Oryginalnych błotników Volkswagen nad konkurencyjnymi produktami.

Uderzenia kamieni, wilgoć, sól do posypywania ulic – podczas codziennej eksploatacji błotniki narażone są na wpływ wielu niekorzystnych czynników. Aby ich wpływ nie pozostawił po sobie żadnego śladu, wszystkie Oryginalne błotniki Volkswagen są doskonale zabezpieczone przed korozją. 

Dokładnie dopasowane

Dokładność pasowania

Jakość mierzy się w milimetrach: w testach porównawczych Oryginalne błotniki Volkswagen utrzymywały wymaganą grubość szczelin i były optymalnie dopasowane.

Masa materiału

Testowane produkty konkurencyjne były nawet o 12% lżejsze – oszczędność materiału obniża stabilność kształtu i sztywność.

Czas montażu

W przeciwieństwie do testowanych produktów konkurencyjnych, Oryginalne błotniki Volkswagen nie wymagały prac przygotowawczych i wykończeniowych, pozwalały zatem zaoszczędzić czas i koszty warsztatowe przy montażu.

Porównanie zabezpieczenia przed korozją

Dzięki starannemu zabezpieczeniu przed korozją Oryginalne błotniki Volkswagen w warunkach testu porównawczego nie wykazały śladów czerwonej rdzy.

W konkurencyjnych produktach na niektórych krawędziach i powierzchniach pojawiły się wyraźne oznaki czerwonej rdzy.

Dzięki bardzo dobremu zabezpieczeniu antykorozyjnemu Oryginalne błotniki Volkswagen mają znacznie dłuższą żywotność niż testowane produkty konkurencyjne.

Oleje i płyny

Korzystasz z nieoryginalnego oleju
i części samochodowych?

Dowiedz się więcej