Aktualności

Powrót do listy

Nowe samochody inspekcyjne

28 października w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu doszło do oficjalnego przekazania do użytkowania dwóch pojazdów specjalnych VW Crafter 2EKE2.

W spotkaniu uczestniczył Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Poznaniu Sławomir Nastał oraz inspektorzy realizujący zadania kontrolne na terenie Wielkopolski.

W ramach środków przyznanych na zakupy inwestycyjne na rok 2014 przeprowadzono postępowanie przetargowe na zakup 2 samochodów specjalnych ze specjalistyczną zabudową biurową. Warty podkreślenia jest fakt, że Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu jako pierwszy w Polsce zakupił pojazdy specjalne ze znacznie zwiększoną przestrzenią biurową, co pozwoli na jednoczesną pracę 3 inspektorów, a nie 2 jak dotychczas. Zakup poprzedzony był opracowaniem prototypu w czym aktywnie uczestniczył Inspektorat.

Nowinką techniczną w skali obecnych aut inspekcyjnych jest także zastosowanie akumulatorów żelowych o zwiększonej pojemności oraz przetwornicy prądu o dużej mocy, co ma zapewnić bezawaryjną pracę inspektorów przez 8 godzin. Samochody są optymalnie wyposażone w kontekście bezpieczeństwa jazdy, tj.: posiadają dodatkowe poduszki powietrzne, system elektronicznej stabilizacji toru jazdy, elektroniczny system podziału siły hamowania czy też układ zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania. Zastosowano w nich energooszczędne oświetlenia, oparte na technologii LED, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdu. Układ jezdny rozbudowany został o dodatkowe resory i stabilizatory tylniej osi co zdecydowanie poprawi warunki jazdy oraz zmniejszy awaryjność tylniego zawieszenia.

Dzięki temu zakupowi flota inspektoratu składająca się z samochodów wyprodukowanych w latach 2004-2008 wzbogaciła się o dwa bardzo nowoczesne pojazdy i aktualnie składa się z 13 oznakowanych pojazdów specjalnych oraz 2 motorów inspekcyjnych.

Poczatek strony